2861

Ларрі Пейдж про плани Google на майбутнє

Співзасновник і генеральний директор Google Ларрі Пейдж

У рамках конференції TED 2014 співзасновник і генеральний директор Google Ларрі Пейдж розповів про плани компанії на майбутнє.

Говорячи про те, яке становище Google зараз і до чого він прагне, Ларрі Пейдж зазначив, що спочатку місія компанії полягала в організації всесвітнього доступного інформаційного поля, проте не дивлячись на те, що Google вже більше 15 років, він все ще недосконалий. Щоб зробити пошук кращим, компанія працює над розпізнаванням контексту, а також прагне вивчити кожного окремого користувача. І Google Now чудово це демонструє. За словами Ларрі, їм ще є над чим працювати в плані машинного навчання.

Також Пейдж поділився планами Google з розповсюдження Інтернету по всьому світу. Для цього компанія хоче створити «світову мережу» повітряних куль. Це допоможе забезпечити доступ в Інтернет двом третинам населення світу, які зараз живуть без нього. За словами Ларрі, Google планує реалізувати цей проект протягом 5 років. Команда Google прийшла до ідеї повітряних куль, коли шукала спосіб створити такі точки доступу в Інтернет, які будуть перебувати досить високо і при цьому коштуватимуть недорого. А використання куль якраз набагато дешевше супутників.

Останнім часом дуже актуальна тема конфіденційності та безпеки. Говорячи про це, Ларрі закцентував увагу на тому, що Google хоче бути як можна більш прозорим і давати користувачам можливість вибору. Найбільш важливий момент для компанії – показати користувачам, яка інформація про них збирається, наприклад, історія пошуку і дані про місцезнаходження.

Пейдж відмітив режим «Інкогніто» в Google Chrome, як приклад того, що вони хотіли б запровадити повсюдно. Google хоче, щоб користувачі були краще інформовані про те, які дані про них збираються, і могли вибирати інформацію, яку готові надавати.

І, звичайно, ключовий момент – плани Google на майбутнє. Ларрі представив ще одну нестандартну ідею – зробити всі медичні записи доступними лікарям для досліджень. При цьому самі записи будуть анонімними. Сенс у тому, що коли лікар – дослідник звертається до медичних записів якогось користувача, ця людина бачить, який саме фахівець зробив це і з якою метою. Пейдж впевнений, що це допомогло б дізнатися набагато більше про те, які можливості є у сучасної медицини у кожному конкретному випадку. «Я думаю, якби ми просто зробили це, то могли б врятувати 100 000 життів у цьому році», – говорить Пейдж.

Ларрі зазначив, що не варто перестаратися в питанні захисту конфіденційності даних. Адже дуже корисно ділитися інформацією з тими, хто може допомогти.

Повну версію інтерв’ю ви можете подивитися у відео нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.