1514

Платон Щукін: поради щодо покращення індексації картинок

Зображення Платона Щукіна

Сьогодні Платон Щукін (колективний псевдонім служби підтримки Яндекса) опублікував у своєму блозі пост про основні помилки веб-майстрів, що перешкоджають індексації зображень у Яндекс.Картинки і нагадав про те, як допомогти пошуковику краще знаходити картинки з вашого сайту.

1. Щоб пошуковий робот міг дізнатися про наявність зображень на вашому ресурсі, в першу чергу слід перевірити налаштування сайту для коректної індексації його сторінок.

Робот намагається качати зображення з усіх сторінок, присутніх у веб-пошуку, тому немає необхідності в спеціальних файлах sitemap для картинок. У той же час, не всі зображення будуть однаково корисні для пошуку. Тому якщо на сторінках сайту є капча або картинки з рекламою, то їх варто обертати в тег <noindex>.

2. У випадку, якщо сторінки вже знаходяться в пошуку, роботу потрібно якийсь час на те, щоб завантажити звідти зображення. Спочатку для кожної картинки він повинен виділити її адресу та приналежний їй текст. Тут є кілька важливих моментів:

а) Адреса картинки повинна бути статичною і не мінятися. Інакше роботу постійно доведеться завантажувати новий url та оновлювати дані про зображення, а на це потрібен додатковий час.

б) Описи картинок можуть формуватися з прилеглого до них тексту або атрибутів alt і title тега <img>.

Наприклад:

<img alt=”Пухнасті котики” title=”Рижі коти, автор: Місько, який любить фотографувати” src=”/images/cats.jpg”>

Платон нагадав, що текст з атрибуту alt використовується для відображення текстового опису, поки зображення ще не завантажене або коли його показ відключений в налаштуваннях браузера. А title – для відображення текстової підказки при наведенні на картинку курсору миші. Веб-майстер може використовувати будь-який з цих атрибутів або обидва відразу. Для пошукового робота це не принципово.

Також можна використовувати мікророзмітки Schema.org для картинок. Це дозволить пошуковому роботу отримати більше якісної інформації про зображення.

3. Ну і нарешті, важливо перевірити файл robots.txt. Іноді веб-майстри скаржаться, що сторінки сайту знаходяться в пошуку давно, для індексації зображень все налаштовано правильно, але вони так і не потрапляють в Яндекс. При цьому у файлі robots.txt сайту прописана заборона на звернення робота до директорії з картинками. Щоб уникнути таких ситуацій, слід перевіряти відсутність заборони на індексацію зображень в robots.txt. Наприклад, це дуже зручно робити за допомогою нашого спеціального аналізатора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.