1760

З днем ​​народження, Яндекс!

З днем ​​народження, Яндекс!

Сьогодні пошуковик №1 в Рунеті відзначає шістнадцятий день народження. У цей день в 1997 році система Yandex.Ru була представлена ​​на виставці Softool в Москві. На початку 2013 року  Яндекс є четвертим пошуковиком у світі за кількістю оброблених пошукових запитів (4,84 млрд.), займає 20 місце в світі і 1 місце в Росії за популярністю. Щомісячна аудиторія пошуковика в середньому становить 60 млн. користувачів.

До свого до шістнадцятиріччя Яндекс накопичив великий багаж не тільки пошукових знань, але і більше 50 різних сервісів (серед яких Яндекс.Пошта, Яндекс.Зображення, Яндекс.Карти, Яндекс.Погода, Яндекс.Новини та багато інших).

Цього року Яндекс підніс веб-майстрам та оптимізаторам відразу декілька “сюрпризів”, сконцентрувавши алгоритми ранжування на персоналізацію видачі та зменшенні часу пошуку потрібної інформації.

12 грудня 2012 пошуковик представив новий алгоритм ранжування “Калининград”, що враховує при відповіді поведінку і переваги конкретного користувача.

У травні 2013 гру в міста продовжив “Дублін”, новий пошуковий алгоритм, що враховує одномоментні запити користувача на основі поточної пошукової сесії.

Тоді ж, у травні, Яндекс анонсував принципово нову платформу “Острова”, яка дозволяє не тільки швидко знаходити відповіді, але й вирішувати конкретні потреби користувачів, не покидаючи пошукову видачу, наприклад, забронювати квиток на потяг.

26 липня всім бажаючим стала доступна бета – версія Островів.

Крім пошукових подій, за цей рік у житті Яндекса відбулися й інші значущі події. Яндекс тепер не тільки пошуковик, але і браузер. 1 жовтня 2012 була випущена перша версія Yandex браузера.

Бажаємо Яндексу подальшого розвитку, успіхів і процвітання!