Акаунт
Акаунт (від англ. Account – рахунок; часто використовують – ак, обліковий запис, профіль) – запис, що містить набір певних відомостей, які користувач передає тій чи іншій комп’ютерній системі.
Мета використання акаунта
Акаунт необхідний для ідентифікації користувача при вході в певну комп’ютерну систему, для обліку дій користувача та ведення статистики поведінки в системі (час останнього входу в систему, тривалість перебування в ній, IP- адреса комп’ютера, який використовувався для авторизації користувача, кількість і якість проведених в системі дій і т.д.). За допомогою акаунта користувач також може зберегти інформацію про себе або будь-яку іншу інформацію.
Вміст акаунта
Акаунт містить в собі набір даних про користувача, серед яких основними є:
- ім’я користувача (логін);
- e-mail (у деяких системах адресу електронної пошти не потрібно);
- пароль або аналогічний йому засіб аутентифікації (зберігається в системі в зашифрованому вигляді).
Різні системи можуть додатково запитувати дату народження і стать, місце знаходження, національність, віросповідання, сімейний стан, координати (адреса, телефон, дані месенджерів, адреса особистої сторінки в інтернеті або на сервісі блогів) і т.д. Найчастіше додаткові дані не є обов’язковими для заповнення.
Більшість акаунтів містять аватари користувачів.
Етапи створення акаунта
Стандартна процедура створення акаунта в будь-якій комп’ютерній системі називається реєстрацією і, як правило, включає в себе три етапи:
- Заповнення змісту акаунта;
- Відправка даних в систему (зазвичай супроводжується необхідністю прийняття угоди користувача системи);
- Активація акаунта.
Термін дії акаунта
Акаунти деяких комп’ютерних систем мають обмежений термін дії (наприклад, акаунти неактивних користувачів на різних інтернет-порталах можуть видалятися автоматично), а можуть мати необмежений термін дії (наприклад, акаунти користувачів операційних систем).