Акаунт

Акаунт (від англ. Account – рахунок; часто використовують – ак, обліковий запис, профіль) – запис, що містить набір певних відомостей, які користувач передає тій чи іншій комп’ютерній системі.

Мета використання акаунта

Акаунт необхідний для ідентифікації користувача при вході в певну комп’ютерну систему, для обліку дій користувача та ведення статистики поведінки в системі (час останнього входу в систему, тривалість перебування в ній, IP- адреса комп’ютера, який використовувався для авторизації користувача, кількість і якість проведених в системі дій і т.д.). За допомогою акаунта користувач також може зберегти інформацію про себе або будь-яку іншу інформацію.

Вміст акаунта

Акаунт містить в собі набір даних про користувача, серед яких основними є:

  • ім’я користувача (логін);
  • e-mail (у деяких системах адресу електронної пошти не потрібно);
  • пароль або аналогічний йому засіб аутентифікації (зберігається в системі в зашифрованому вигляді).

Різні системи можуть додатково запитувати дату народження і стать, місце знаходження, національність, віросповідання, сімейний стан, координати (адреса, телефон, дані месенджерів, адреса особистої сторінки в інтернеті або на сервісі блогів) і т.д. Найчастіше додаткові дані не є обов’язковими для заповнення.

Більшість акаунтів містять аватари користувачів.

Етапи створення акаунта

Стандартна процедура створення акаунта в будь-якій комп’ютерній системі називається реєстрацією і, як правило, включає в себе три етапи:

  • Заповнення змісту акаунта;
  • Відправка даних в систему (зазвичай супроводжується необхідністю прийняття угоди користувача системи);
  • Активація акаунта.

Термін дії акаунта

Акаунти деяких комп’ютерних систем мають обмежений термін дії (наприклад, акаунти неактивних користувачів на різних інтернет-порталах можуть видалятися автоматично), а можуть мати необмежений термін дії (наприклад, акаунти користувачів операційних систем).