Авторитетність сайту, сторінки

Авторитетність – характеристика сторінки сайту, що визначає рейтинг сторінки в пошуковій видачі. Незважаючи на схожість з загальновживаним поняттям, яке може означати, наприклад, повагу чи поклоніння, авторитетність в пошуковій оптимізації – ця величина, математично точно розраховується алгоритмами пошукових систем, що до цілих сайтів або окремих сторінок.

Розрахунок авторитетності

Авторитетність сторінки сайту розраховується за кількома показниками, які враховуються пошуковою машиною комплексно. По-перше, в розрахунок авторитетності приймаються кількість і, що важливо, якість зовнішніх посилань, що ведуть на сайт, котрий просувається. Що таке кількість, пояснювати, мабуть, не варто. Якість же зовнішніх посилань визначається вагою. Одне посилання, що веде на сайт з авторитетного, відвідуваного ресурсу, для пошукової машини більш вагома, ніж десяток лінків, розміщених на нікому невідомій лінкопомийці. І, по-друге, авторитетність безпосередньо пов’язується з вмістом сайту і відповідністю контенту пошуковим запитам користувачів, по яких просувається сайт.
Оцінка авторитетності носить комплексний характер і є складною залежністю від різних факторів сторінки, як зовнішніх, так і внутрішніх, як запитозалежних , так і ні. Тому авторитетність є самою неоднозначно потрактованою характеристикою сайту. Іноді авторитетність називають ступенем довіри пошукової машини до того чи іншого сайту. В будь-якому випадку, на ранжування сайту авторитетність надає безпосередній вплив. Висока авторитетність – високі позиції у видачі.

Збільшення авторитетності

Через складну природи авторитетності, яка залежить від складної комбінації чинників різного характеру, підвищення цього параметра сайту виключає застосування тільки автоматичних методів. Необхідна планомірна і масштабна робота з підтримання інформації, розміщеної на сайті, в актуальному стані. Хороші результати приносить взаємодія з адміністраціями авторитетних ресурсів, з дозволу яких можна розмістити зовнішні посилання на сайт, що просувається. Крім того, необхідна постійна підтримка сайту з технічної точки зору, тісно працюючи з хостингом, а при необхідності нарощуючи потужності. Однак найголовнішим інструментом підвищення авторитетності є створення атмосфери на сайті, яка орієнтована на людей, що враховує інтереси користувачів і їх переваги.