Блог

Блог ( від англійського blog – журнал або щоденник подій) – це веб-сайт, контентом якого виступають регулярно оновлювані записи, що містять зображення або мультимедійні об’єкти, котрі висловлюють будь-яку думку автора. Для блогів характерні невеликі записи, відсортовані у хронологічному порядку. На відміну від традиційних щоденників, вони є публічними і допускають наявність сторонніх читачів.

Широке поширення блогів почалося вже з 1996р. На думку газети «Washington Profile», першим подібним сайтом став блог Тіма Бернерса-Лі, створений в 1992р. для публікації новин. Першою ж безкоштовною службою, що дозволяє організовувати такі проекти, стала система Blogger, заснована в 1999р. підприємством Pyra Labs і пізніше викуплена корпорацією Google.

Завдяки поданим компанією Apple позовом проти авторів, які обговорювали її продукцію до офіційної появи на ринку, з вимогою розкрити джерело витоку інформації, з 2006р. згідно з судовим розпорядженням всі блогери володіють такими ж правами, як журналісти, маючи можливість не розголошувати джерела інформації.