Домен

Домен (доменне ім’я) – це ім’я вашого сайту в мережі Інтернет. Наприклад, iGroup.com.ua або remont-noutbukiv.lviv.ua – це доменні імена сайтів, google.com.ua – це домен пошукової системи Гугл.

Доменне ім’я, на відміну від людських імен, унікальне, тобто двох однакових бути не може. Тому, якщо Ви робите серйозний сайт, то вам потрібно приділити належну увагу підбору цього імені.

Ну що ж, думаю що таке домен Ви зрозуміли, тепер давайте розглянемо загальні рекомендації з підбору правильного (ефективного) доменного імені:

  • Чим коротше доменне ім’я, тим краще. По-перше, коротке ім’я набагато легше запам’ятовується, а по-друге – ймовірність зробити помилку при введенні цього імені значно менше.
  • Воно повинно легко читатися і вимовлятися, а також бути таким, щоб його було легко написати, завдяки цьому воно буде виділятися з загальної маси і його буде легко запам’ятати.
  • Також воно повинно носити описовий характер, тобто відображати суть Вашого бізнесу, пробуджувати до нього інтерес і фокусувати увагу.

Домени бувають 1-го, 2-го і 3-го рівнів. Домени першого рівня: наприклад, com, net, ua, info, biz, ru, de і т.д. Під цими доменами існують домени другого рівня, наприклад, google.com або rambler.ru, третього рівня: iGroup.com.ua, remont-noutbukiv.lviv.ua, google.com.ua, shops.com.ua, і т.д. Домени першого рівня діляться на дві групи: територіальні (ua, ru, de, us і т.д.) і не прив’язані до певної території (com, org, net і т.д.).

Домени першого рівня називають ще зонами. Наприклад, всі домени будь-якого рівня в географічній зоні .UA належать до України. На будь-якому з доменів першого рівня кожен бажаючий може зареєструвати домен другого рівня. Взагалі, домен другого рівня – це найкращий варіант (до нього краще ставляться пошукові системи, він легше читається і.т.д).