Дзеркало сайту

Дзеркало (сайту) – точна копія сайту, розміщена в Інтернеті під іншим доменним ім’ям. Дзеркала створюють головним чином з метою зниження навантаження на головний сайт. Віддзеркалюються в основному сайти, які схильні хвилеподібному відвідуванню користувачами, коли з’являється ризик відмови сайту в силу його перевантаженість. Однак цілями дзеркал створення сайтів можуть бути й інші. Наприклад, резервування даних, щоб уникнути втрат при можливих збоях серверного устаткування. Іноді віддзеркалюються сайти, адреса яких користувач може написати по-різному. Наприклад, можна написати «telefon», а можна «telephone». Щоб користувач у будь-якому випадку потрапив на потрібний сайт, створюють дзеркало.

Опис

Так як дзеркала представляють копію сайтів, пошукові системи з метою зниження навантажень на сервери не індексують їхній зміст, виводячи в результатах лише посилання на основний ресурс. Це також дозволяє уникнути видачі ідентичних сторінок. Алгоритми, що виявляють такі дублікати, постійно змінюються, що часто породжує ситуації, коли в якості головного сайту пошуковою системою визначається дзеркало, а основний ресурс ігнорується. У свою чергу це негативно відображається на посилальних факторах та показниках цитування.

Наприклад, робот системи Яндекс – Yandex/1.01.001 – при виявленні дзеркал вибирає з них тільки один сайт і привласнює йому статус основного, інші ж з індексу видаляються. Якщо не управляти цим процесом, система самостійно вибере вподобане їй дзеркало, в якості якого може виступити зовсім не той ресурс, який планувався.

Щоб уникнути даного явища веб-майстри часто забороняють доступ робота до дзеркал за допомогою файлу robots.txt до індексації головного сайту. Також є безліч способів вказати пошукових систем, який саме сайт повинен вважатися основним. Для Яндекса це можна зробити, вказавши в robots.txt директиву Host з ім’ям основного дзеркала. Приміром, якщо головне дзеркало сайту має адресу www.site.ru, то robots.txt буде виглядати наступним чином:

User-Agent: *

Disallow: / admin /

Host: www.site.ru

Створенням дзеркал займаються не тільки в цілях підвищення працездатності сайту, але і для збереження накопичених показників ТіЦ, ЗІЦ і PR під час зміни доменного імені або в цілях забезпечення доступу до заблокованих відомостей. Саме за допомогою цього способу в 2002р., Коли влада Китаю заборонила доступ до пошукової системи Google, її ресурсами продовжували користуватися за допомогою дзеркала elgooG.

Критерії дзеркал

Найголовнішим критерієм дзеркала є його ідентичність основному сайту. Якщо ж при індексації пошукові системи знаходять будь-які відмінності у вмісті, такі ресурси розклеюються і починають рахуватися різними. До появи спеціальних алгоритмів майже ідентичні майданчики використовувалися оптимізаторами для захоплення в пошуковій видачі якомога більшої кількості позицій по одним і тим же ключовими словами. На даний момент пошукові системи здатні виявляти копії сайтів, що належать одній і тій же особі, і класифікувати їх як афілійовані з подальшим видаленням з індексу.