Карта сайту (Sitemap)
Карта сайту (Sitemap) – інструмент навігації по сайту. Карта сайту являє собою повний каталог розділів ресурсу. Карта сайту розташовується, як правило, на головній сторінці сайту з тим, щоб користувач в короткий термін і без утруднень перейшов до потрібного йому розділу сайту.
Необхідність створення карти сайту
Карта сайту потрібна для реалізації двох цілей. По-перше, сайт, забезпечений простою та інформативною картою, користується популярністю серед користувачів. В Інтернеті дуже важливим параметром ресурсу є рівень довіри користувачів до ресурсу. Сайт, на якому розміщена карта, без сумнівів, викликає довіру. По-друге, чим може ефективно скористатися оптимізатор, наявність на сайті карти позитивно сприймається пошуковими машинами. Зручна для користувача навігація – це, так би мовити, ще одне очко на користь успішної розкрутки сайту в пошукових системах.
Структура карти сайту
В ідеалі карта сайту містить максимальну кількість даних про сайт, але можна обмежитися і оптимальним мінімумом. Проте в обов’язковому порядку в карті повинні бути присутніми наступні елементи.
Коротка анотація до ресурсу. У ній повинні використовуватися головні ключові слова, що привели користувача на сайт зі сторінки пошукової машини. Крім цього, в карті повинні бути представлені посилання на важливі сторінки сайту. Посилання повинні бути оточені тематичним текстом, що містить в розумній кількості ключові слова. Великою перевагою карти сайту є наявність навігаційної панелі, на якій інформативно розміщуються посилання на інші, в тому числі і малозначні сторінки ресурсу. В ідеалі ж, повторимося, карта повинна містити повну інформацію про сайт. Алгоритми майже всіх пошукових систем враховують наявність карти сайту і віддають пріоритет ресурсам, які забезпечені цим інструментом.
Деякі поради щодо створення карти сайту
Дотримання нижченаведених порад дозволить створити карту сайту, зручну для користувачів та відповідати вимогам пошукових систем.
- Відповідність карти сайту його дизайну. Карта сайту повинна органічно вписуватися в загальну концепцію ресурсу.
- Не рекомендується використання графіки для створення карти сайту. Загальновідомо, що багато користувачів в цілях економії інтернет-трафіку відключають в браузері відображення графічних елементів. В результаті ваші зусилля можуть виявитися марними.
- Структурна схема карти ресурсу повинна перебувати у відповідність з ієрархією сайту. Це означає, наприклад, написання посилань на важливі сторінки більшим шрифтом, а на другорядні – дрібним. Для користувачів це додатковий елемент комфорту при роботі з картою сайту.