Карта сайту (Sitemap)

Карта сайту (Sitemap) – інструмент навігації по сайту. Карта сайту являє собою повний каталог розділів ресурсу. Карта сайту розташовується, як правило, на головній сторінці сайту з тим, щоб користувач в короткий термін і без утруднень перейшов до потрібного йому розділу сайту.

Необхідність створення карти сайту

Карта сайту потрібна для реалізації двох цілей. По-перше, сайт, забезпечений простою та інформативною картою, користується популярністю серед користувачів. В Інтернеті дуже важливим параметром ресурсу є рівень довіри користувачів до ресурсу. Сайт, на якому розміщена карта, без сумнівів, викликає довіру. По-друге, чим може ефективно скористатися оптимізатор, наявність на сайті карти позитивно сприймається пошуковими машинами. Зручна для користувача навігація – це, так би мовити, ще одне очко на користь успішної розкрутки сайту в пошукових системах.

Структура карти сайту

В ідеалі карта сайту містить максимальну кількість даних про сайт, але можна обмежитися і оптимальним мінімумом. Проте в обов’язковому порядку в карті повинні бути присутніми наступні елементи.

Коротка анотація до ресурсу. У ній повинні використовуватися головні ключові слова, що привели користувача на сайт зі сторінки пошукової машини. Крім цього, в карті повинні бути представлені посилання на важливі сторінки сайту. Посилання повинні бути оточені тематичним текстом, що містить в розумній кількості ключові слова. Великою перевагою карти сайту є наявність навігаційної панелі, на якій інформативно розміщуються посилання на інші, в тому числі і малозначні сторінки ресурсу. В ідеалі ж, повторимося, карта повинна містити повну інформацію про сайт. Алгоритми майже всіх пошукових систем враховують наявність карти сайту і віддають пріоритет ресурсам, які забезпечені цим інструментом.

Деякі поради щодо створення карти сайту

Дотримання нижченаведених порад дозволить створити карту сайту, зручну для користувачів та відповідати вимогам пошукових систем.

  1. Відповідність карти сайту його дизайну. Карта сайту повинна органічно вписуватися в загальну концепцію ресурсу.
  2. Не рекомендується використання графіки для створення карти сайту. Загальновідомо, що багато користувачів в цілях економії інтернет-трафіку відключають в браузері відображення графічних елементів. В результаті ваші зусилля можуть виявитися марними.
  3. Структурна схема карти ресурсу повинна перебувати у відповідність з ієрархією сайту. Це означає, наприклад, написання посилань на важливі сторінки більшим шрифтом, а на другорядні – дрібним. Для користувачів це додатковий елемент комфорту при роботі з картою сайту.