Noindex

Noindex – один з гіпертекстових тегів, який забороняє пошуковій системі проводити індексацію частини сторінки сайту. Часто виникають ситуації, коли необхідно приховати від всевидючого ока пошукової системи частину сторінки з тим, щоб не відбулася індексація. Причини можуть бути різні. Наприклад, існує сенс ховати від пошуковика не важливу інформацію, наявність якої може викликати застосування санкцій до сайту. Частина сторінки ховається за допомогою двох тегів – відкриває <noindex> і закриває </noindex>. Все, що на сторінці огортається цими двома тегами, виключається з поля зору пошукових роботів. Правда, не всіх.

Національне забарвлення

Noindex в якості тега мови гіпертекстової розмітки HTML – сторінок був запропонований до використання російської пошукової системою Яндекс. Як наслідок, частини веб-сторінок, оточені тегами Noindex, гарантовано виключаються з індексації тільки російськими пошуковими Яндексом і Рамблером. Решта пошукові системи, наприклад, Google і Yahoo! тег Noindex ігнорують, користуючись для цих цілей своїми інструментами. Втім, слово “noindex” можуть побачити й іноземні пошуковики. Існує “інтернаціональний” мета-тег robots, який охоплює своєю дією не окремі ділянка веб-сторінки, а всю сторінку цілком. Цей мета-тег прописується в змісті сторінки і має одним зі своїх значень Noindex, що забороняє пошуковому роботу індексацію всього вмісту сторінки.

Приклад використання Noindex

Багато оптимізаторів йдуть на своєрідне шахрайство, розміщуючи посилання на свій сайт на ресурсах, що мають високу відвідуваністю і які передбачають вільне заповнення сторінок користувача контентом. До таких ресурсів відносяться різні блоги, портали та електронні енциклопедії. Не секрет, що розміщуючи таким чином зовнішні посилання значно заспамлюють публічні сайти, знижуючи ефективність і викликаючи “незадоволення” пошукових систем. Обгортання сторінок в теги Noindex дозволяє звести нанівець спроби індексації сайтів різними непорядними способами з одного боку, і дає можливість захистити свій сайт від спаму. Можна, звичайно, редагувати вміст сайту самостійно, але більш доцільно огорнути сторінки тегами Noindex, цими своєрідними автоматичними адміністраторами.

Слід зазначити, що, навіть не входячи в офіційну специфікацію HTML – мови , тег Noindex є ефективним засобом управління діями пошукових роботів.