Перелінкування

Перелінкування – зв’язування сайту посиланнями. Це слово походить від англійського слова link (лінк). Воно означає не просто посилання на сторінку, а поєднання посилань, за допомогою яких відбувається зв’язування сторінок сайту. Якби сторінки сайту можна було уявити у вигляді паперових сторінок, то посилання, прошивали б їх наскрізь, як голка з ниткою. Для SEO-оптимізації і просування сайту перелінкування має дуже важливе значення. Правильна перелінковка – це той фактор, до якого з великою увагою ставляться головні кити пошукових систем Google і Яндекс.

Відомо, що посилання з анкорами, які ведуть на сторінку, збільшують її вагу та впливають на ранжування при видачі.

Розрізняють зовнішнє і внутрішнє перелінкування.

Зовнішнє перелінкування

Зовнішнє перелінкування означає, що сайт або сторінка сайту посилається на інший сайт. Якщо “хороший” просунутий сайт посилається на більш слабкий сайт, то з цим посиланням він ніби передає йому частину своєї ваги і піднімає його авторитет. Посилання з рівного сайту надає менше ваги, але в кожному разі, враховується. Але що трапляється, якщо два дружніх сайту взаємно обмінялися посиланнями? У цьому випадку користь посилань знецінюється з точки зору пошуковиків. Тому, якщо організований дружній обмін посиланнями, тобто перелінкування, то потрібно так розподілити посилання, щоб сайти не посилалися один на одного. При публікації посилань потрібно врахувати, що посилання з анкором більш значущі. Чому? Анкор, який є ключовим словом сторінки, на яку він веде, також враховується пошуковим роботом. Робот порівнює анкор-ключове слово і ключове слово сторінки і зіставляє їх, таким чином підвищуючи або знижуючи ранжування.

Внутрішнє перелінкування

Внутрішнє перелінкування – тобто розміщення посилань з однієї сторінки сайту на іншу або інші сторінки цього ж сайту. Виділяють три основних призначення:

  • Підвищення юзабіліті. Це та сторона сайту, яка звернена до користувача, те, що робить сайт приємним і зручним для відвідувача, змушує відвідувача повертатися на сайт. Зовнішнє перелінкування дає можливість легше знаходити потрібні сторінки відвідувачу, відсилає його до схожих тем, допомагає орієнтуватися.
  • Просування сторінки. Внутрішнє перелінкування просуває сторінки по низькочастотних запитах, тобто по тих запитах, з яким у пошуковик звертаються досить рідко.
  • Збільшення ваги сторінки. Як це відбувається? Умовно кажучи, всі нові сторінки мають нуль ваги. Але як тільки сторінка отримала на себе посилання, вага її збільшується. Якщо з цієї сторінки зробити посилання на іншу “нульову” сторінку “, то вага її відповідно перенесеться. Важливо, щоб сторінки не посилалися взаємно, а перелінкування йшло по кільцю.

Грамотне перелінкування

Грамотне перелінкування має великі переваги в порівнянні з перелінкуванням, яке зроблене по дилетантськи. Ось основні принципи професійного розподілу внутрішніх посилань:

  • використання анкорів, які є ключовими словами сторінок, що просуваються;
  • принцип перелінкування кільцем, коли сторінки розташовані як би по колу: в цьому випадку вага посилань працює краще, та повертається на першу сторінку;
  • кілька посилань з різних сторінок на сторінку, що просуваємо;
  • відсутність зовнішніх посилань з тих сторінок, які просуваються.