Редирект

Редирект – автоматичне перенаправлення користувачів з одного сайту на інший. Виглядає це таким чином – користувач набирає в адресному рядку браузера одну адресу, а попадає на сайт, адреса якого зовсім інша. Крім власне процесу, перенаправленням називається скрипт, виконуючи який, браузер перенаправляє користувача на інший сайт.

Приклад використання редиректу

Іноді виникає ситуація, коли власник сайту купує більш гарне доменне ім’я. Наприклад, для інтернет-магазину зміна адреси загрожує втратою постійної клієнтури, а то й повним руйнуванням. За допомогою редиректу відбувається автоматичний перехід користувачів на новий сайт навіть у тому випадку, якщо вони звертаються за колишньою адресою.

Ще одним поширеним випадком, коли потрібен редирект, є так звана склейка доменних імен. Загальновідомо, що адреса сайту може бути написана користувачем у двох варіантах – www.igroup.com.ua і по-старому, www.www.igroup.com.ua. Для того щоб користувач в будь-якому випадку потрапив на потрібний ресурс, створюють скрипт редиректу.

Редирект і пошукова оптимізація

Однак власник інтернет-магазину зацікавлений не тільки в тому, щоб його «заклад» не втратив клієнтів. На просування магазину в пошукових системах власником було витрачено чимало коштів і зусиль, і йому важливо зберегти всі показники колишнього сайту. Для цього сайти потрібно “склеїти”. Найбільш надійний і швидкий спосіб склейки – це редирект. І в цьому контексті виникають відмінності одного способу реалізації редиректу від іншого. Справа в тому, що пошукові системи відносяться до редирект з підозрою. На думку адміністрації пошуковиків редиректи перешкоджають якісній індексації сайтів, знижуючи загальну ефективність пошукових машин. Звідси випливає, що не всі скрипти редиректів однаково сприймаються пошуковими системами. Особливо небезпечні в цьому сенсі редиректи на рівні клієнта, тому що робот індексує вміст сторінки, з якої йде редирект, а користувач фактично потрапляє на сторінку, куди йде редирект.

Редирект 301

Виняток становить так званий «301-й редирект» – редирект на рівні сервера. До такого редиректу пошукові системи дружні, особливо, найпотужніший пошуковик Google. Його корінна відмінність від інших редиректів – одноразове, остаточне і зрозуміле для робота переміщення ресурсу на новий URL.