Рерайтинг

Рерайтинг (від англійського rewriting – переписувати) – один із способів створення унікального текстового контенту сайту. Рерайтинг використовується поряд з копірайтингом і розмноженням текстів. У пошуковій оптимізації використовується  для індексації ресурсів однієї і тієї ж тематики, коли на просування сайту виділяється невеликий бюджет.

Суть рерайтинга

Як відомо в індекс пошукової машини може потрапити тільки унікальна сторінка сайту. Унікальність сторінки визначається неповторністю текстового контенту – адже програмними засобами на унікальність найлегше перевіряється саме текст. Рерайтер, переписує текст таким чином, щоб при збереженні сенсу текст визначався пошуковими системами як унікальний. Неунікальні сторінки можуть не індексуватися пошуковими системами або потрапляти під фільтри при ранжуванні.

Рерайтинг тексту проводиться, як правило, підбором синонімів до слів,  або заміною фраз і цілих пропозицій на смислові аналоги. Зовні рерайтинг нагадує написання шкільного переказу – передача суті розповіді своїми словами. З тією тільки різницею, що це переказ майже завжди оптимізується під наявність будь-яких пошукових фраз.

Чому рерайтинг?

Кардинально відрізняє рерайтинг від написання авторського тексту – копірайтингу, – ціна роботи. У більшості випадків рерайтинг тексту оцінюється, в середньому, удвічі нижче копірайтингу. По суті, за невеликі гроші оптимізатор отримує унікальний текст та з його допомогою індексує сторінку сайту. У Інтернеті існує чимало сервісів, що перевіряють унікальність текстового контенту, і кожен з них використовує різні алгоритми. Якісний рерайтинг робить оброблений текст абсолютно унікальним відносно початкового тексту, і не має значення, яким сервісом перевіряється унікальність – результат сто відсотків унікальності. Втім, для індексації не завжди потрібно стовідсоткова унікальність. Пошуковики вважають прийнятною унікальність не нижче 96-98%.

Ручний і автоматичний рерайтинг

Найкращі результати в досягненні унікальності приносить рерайтинг, що виконується вручну. Однак це процес досить трудомісткий і тривалий. Для полегшення завдання рерайтера розроблено та постійно оновлюється особливі комп’ютерні програми, знані у вузьких колах як синонімайзери. Програмне забезпечення ефективно підбирає синоніми до слів і, по суті, завдання рерайтинга виконується. Однак програма не може оцінити стилістичну частину зміненого тексту, тому продукт сінонімайзера важкий для читання. Принаймні, людина завжди відрізнить текст «виробництва» синонімайзер від результату праці живого рерайтера. З недавнього часу і пошукові системи здатні розрізняти штучно сінонімізованний текст від повноцінного рерайтинга.