Аліас

Аліас – це доменний синонім, що використовується для присвоєння двох або більше доменних імен одному й тому ж сайту. Наприклад, адреса ресурсу site.ua може виступати в якості основного домену, а www.site.ua бути його аліасом. При зміні інформації на сайті її оновлення відбувається по всіх аліасах.

Опис

Застосування аліасів дозволяє не тільки надати сайту додаткове ім’я, але й зареєструвати його відразу в декількох доменних зонах : site.ua, site.info, site.com і т. д. До цього способу також вдаються у випадках, коли назва сайту може писатися з помилками:

  • site.ua;
  • sute.ua;
  • sate.ua.

Найчастіше створенням аліасів займаються великі компанії, адреси сайтів яких досить відомі широкій публіці і можуть бути написані в різних варіантах. При цьому будь-який з адресів, що користувач набере у адресному рядку, він потрапить на один і той же веб-ресурс.

Останнім часом деяку популярність у веб-майстрів отримала можливість присвоєння сайтам імені в кириличній формі, що дозволяє користувачам набирати адреса кирилицею і потрапити на потрібні ресурси.

Послуги по створенню аліасів, як правило, надають хостинг-провайдери.