Спамдексинг

Спамдексинг – загальна назва для методів неетичного просування сайту, так звана “чорна оптимізація“. Це досить великий комплекс нелегітимних прийомів, спрямованих на обман пошукової системи, їх алгоритмів. ТОП в пошуковій видачі є в цьому випадку головною метою, але інтереси користувачів, етичні норми, а також права на інтелектуальну власність не дотримуються.

По суті, спамдексинг як комплекс екстремальних заходів справді може надати ефект по виведенню сайту в перші ряди, однак, цим буде завдано серйозного удару по іміджу сайту, клієнта, а рано чи пізно недобросовісний сайт буде забанений. Багато хто називає ці заходи непрофесійними і незаконними, але обидва визначення неточні, оскільки юридичного закону немає, а враховуючи, що чорна оптимізація стала практично професією і також удосконалюється, то краще називати їх некоректними.

Чому багато хто вдається до спамдексинги? Цей шлях часто буває коротше і простіше, ніж шлях чесної оптимізації, але, як було сказано вище, він ще частіше обривається на півдорозі. Деякі дії, які відносяться до некоректних, веб-майстер може допустити ненавмисно, через недосвідченість, але пошукова система прочитає їх як спамдексинг, не вдаючись у подробиці.

Ознаки спамдексинга

Які найбільш характерні риси спамдексингу? Фахівці в першу чергу називають:

  • наповнення мета-тегів невідповідними ключовими словами;
  • наповнення контенту надлишковими ключовими словами;
  • приховані тексти на сторінках – цей прийом зазвичай застосовується таким чином: на білій сторінці (наприклад) набирається чорним текст для відвідувачів, це грамотний коректний текст, а білим кольором набирається текст для пошукових роботів – ключові слова, на які “поведеться” машина);
  • використання дрібного, нечитабельності тексту (як один з варіантів попереднього прийому);
  • некоректне використання заголовків;
  • створення дорвеїв, переадресація;
  • спамне, некоректне використання посилань;
  • клоакінг, тобто створення сторінок, які мають два змісту: одне для користувачів, а друге для пошукових машин;

Потрібно також додати, що пошукові машини можуть пропустити разове порушення, але злісне, багаторазово повторне і розмноження, обов’язково буде виявлено. Мірою запобіжного заходу найчастіше буде бан.

Алгоритми пошукових систем проти спамдексингу

Недобросовісні методи просування сайтів в пошукових системах повністю змінили характер відносин “сайт – пошукова система”. Мало того, що вони масово засмітили Інтернет і ускладнили роботу пошукових систем. Якщо раніше завдання системи була тільки визначити релевантність сайту згідно запиту, то тепер пошукова система повинна просіяти сайти через фільтри, відокремлюючи зерна від полови. Тепер спочатку система відноситься до сайту “недовірливо” і йому ще треба довести свою спроможність і заслужити довіру пошуковика. Знадобилося створення нових програм, на підставі яких фільтруються сайти. Алгоритми пошуку перманентно змінюються для того, щоб бути на крок попереду тих, хто їх намагається обдурити.