Відвідуваність сайту

Відвідуваність сайту – це число відвідувачів сайту за певний період часу, зазвичай за добу. Це важливий показник на який звертають увагу пошукові системи, тому його постійно відстежують системи статистики сайту. При визначенні рівня відвідуваності сайту в розрахунок беруться як унікальні відвідувачі, так і загальна кількість переглянутих ними сторінок сайту (хіти). Унікальний відвідувач вважається хостом, тобто унікальною IP-адресою комп’ютера, який здійснив завантаження інформації з відвідуваного сайту.

Статистика відвідувань також приділяє увагу часу переглядів, таким чином відстежуючи, як довго відвідувач перебував на сайті, на яких сторінках зупинявся. Це говорить про якість відвідувань, оскільки на сайт можуть заходити і випадкові відвідувачі.

Для перегляду сторінки, тобто її завантаження, вживається термін хіт. Один унікальний відвідувач може провести за одне відвідування кілька хітів, у тому числі, завантажуючи ще раз вже переглянуту сторінку. Перебування відвідувача на сайті називається сесією. Якщо той самий відвідувач зайшов на сайт ще раз, через 15 хв, то це вже нова сесія. Якщо відвідувач зробив більше двох хітів, він називається активним відвідувачем.