1227

Яка кількість посилань на сторінці є нормою?

Кількість посилань на сторінці

У черговому відео керівник команди по боротьбі з пошуковим спамом Google відповідає на наступне питання:

Яка допустиму кількість посилань на сторінці? Чи є обмеження?

Метт Каттс розповів, що колись давно Google-бот міг обробити не більше сотні посилань на сторінці. У такій ситуації інші виявилися б просто не проіндексовані, тому рекомендувалося розміщувати не більше 100 посилань. Часи змінюються, інтернет еволюціонує і гугл-боти стали «сильнішими», тому обмеження по кількості посилань стали м’якшими. Нинішнє керівництво до дії звучить так: дотримуйтеся розумної кількості посилань на сторінці.

Щоб прийняти правильне рішення і уникнути санкцій пошукової системи, потрібно враховувати два фактори: PR сторінки і сприйняття користувачів.

Метт Каттс пояснив, що PageRank розділяється залежно від кількості посилань на сторінці. Тобто, якщо сторінка A посилається на сторінки B, C і D, її PR ділиться на три. Якщо у вас сотні посилань, він ділиться на сотні і так далі. Таким чином, чим більше посилань, тим меншу вагу передає сторінка.

Нормальна практика, коли на сторінці розміщено 200, 300 і навіть 400. Поки на ній крім посилань міститься достатній обсяг корисного контенту, ніякі санкції не загрожують. Однак якщо сайт виглядає спамним, а велика кількість посилань дратує відвідувачів, Google залишає за собою право вжити заходів.

Наостанок Метт Каттс порадив проводити тестування із залученням користувачів, щоб визначити, чи виглядають посилання спамом та відлякують відвідувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.